Pożar autobusu w miejscowości Romany Sebory

6 lipca bieżącego roku około godz. 12:20 doszło do pożaru autokaru przy wejściu głównym do budynku „Zajazd Sebory” w miejscowości Romany Sebory gm. Krzynowłoga Mała.

Przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej osoby postronne prowadziły działania gaśnicze z jednego odcinka węża hydrantu wewnętrznego. Dzięki tym działaniom pożar nie objął całego autokaru.

W chwili przyjazdu straży pożarnej z przedziału silnikowego wydobywał się dym. Autokar Renault stał około 15 metrów od obiektu Sali Bankietowej. Strażacy po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu akumulatorów przystąpili do gaszenia pożaru. Pojazd ugaszono prądem piany ciężkiej.

W międzyczasie ustalono, że autobusem podróżowało 36 osób - wszyscy podróżujący opuścili autokar o własnych siłach i nikt nie odniósł obrażeń.

W wyniku pożaru spaleniu uległ przedział silnika oraz rozdzielnia elektryczna pojazdu. Okopcone zostały szyby i tapicerka w przedziale pasażerskim.

W działaniach ratowniczo - gaśniczych uczestniczyły: Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza z Przasnysza, Ochotnicze Straże Pożarne: Romany Sebory, Mchowo.