Pożar kotłowni w budynku sklepu spożywczego w miejscowości Parciaki

kp psp p sz 1W dniu 9 kwietnia 2019 r. około godz. 10:30 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Przasnyszu wpłynęło zgłoszenie o pożarze w budynku sklepu spożywczego w  miejscowości Parciaki gm. Jednorożec.

W chwili przyjazdu straży pożarnej w pomieszczeniu kotłowni palił się opał oraz puste kartony. Kobieta, która znajdowała się w środku opuściła budynek przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej.

Strażacy po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, dokonaniu rozpoznania i odłączeniu zasilania elektrycznego przystąpili do gaszenia pożaru. Działania prowadzono wewnątrz budynku podając jeden prąd gaśniczy wody w natarciu na źródło ognia. Strażacy pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych.

W międzyczasie oddymiony został cały budynek agregatem oddymiającym oraz usunięto z wnętrza pozostałości nadpalonego opału i kartonów.

W wyniku pożaru spaleniu uległo pomieszczenie kotłowni wraz z wyposażeniem będące częścią budynku, częściowemu nadpaleniu uległo obicie ścian w korytarzu zaplecza oraz towar znajdujący się na zapleczu sklepu spożywczego.

Działania prowadziła Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza z Przasnysza, Ochotnicze Straże Pożarne: Jednorożec, Parciaki, Olszewka.

Pożar kotłowni ...
Pożar kotłowni w budynku sklepu spożywczego w miejscowości Parciaki 9.04.2019r.
Pożar kotłowni ...
Pożar kotłowni w budynku sklepu spożywczego w miejscowości Parciaki 9.04.2019r.