Strażak ochotnik potrzebuje pomocy!

Pomoc strazakowi OSP Kaki Mroczki KP PSP P szMichał Kamzelski ma 37 lat, wieloletni strażak z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kakach Mroczkach.
Jako strażak ochotnik pomagał tym, którzy potrzebowali pomocy, teraz to on potrzebuje pomocy w walce z ciężką chorobą.
 
Tu można wpłacać pieniążki (zrzutka) - link
MaydaY "Pomoc dla Michała" MaydaY - link
 
Barbara Kamzelska (żona), to dla NAS cała ta akcja.

Pomoc strazakowi OSP Kaki Mroczki 2

 
Parę słów od męża.

Nazywam się Michał. Mam 37 lat. Mam żonę i pięcioletnią córeczkę Michalinkę. Z zawodu jestem żołnierzem. Praca ,dom, rodzina. Jak każdy człowiek jeszcze 3 lata temu wiodłem spokojne życie i właśnie wtedy wszystko się zaczęło. W jednym momencie moje życie wywróciło się do góry nogami. W kwietniu 2016 roku zdiagnozowano u mnie Stwardnienie Zanikowe Boczne (SLA), choroba neuronu ruchowego. To nieuleczalna na dzień dzisiejszy choroba neurologiczna atakująca mięśnie i powodująca ich zanik. Pierwsze objawy zaczęły się już jesienią 2015 roku, fascykulacje mięśni w prawej nodze, częste utykanie, czy mimowolne potykanie się ,a czasem niekontrolowane upadki. Na początku zbagatelizowałem te objawy, a choroba czaiła się i przybierała tempa. Dolegliwości nie mijały.

W kwietniu 2016 roku trafiłem do specjalistycznego szpitala na oddział neurologii. Po tygodniowym pobycie postawiono diagnozę SLA. W najgorszych snach nie spodziewałem się takiej diagnozy. Nigdy wcześniej nie słyszeliśmy o takim rodzaju stwardnienia. Przyszło mi stawić czoła najgorszemu wrogowi każdego człowieka jakim jest choroba. Stałem się więźniem własnego ciała.

Obecnie bez pomocy żony czy moich rodziców nie byłbym w stanie nic przy sobie zrobić. Moje życie jest całkowicie uzależnione od moich bliskich. Moja córeczka, choć to tylko pięcioletnie dziecko również chętnie mi pomaga. Wiem, że już nigdy nie wrócę do pełnej sprawności. Nie cofnie się to co choroba już mi zabrała, jednak mam jeszcze nadzieję , że doczekam cudownego leku ,który poprawi jakość mojego życia.

Rehabilitacja, leki i sprzęt specjalistyczny są kosztowne. Na stałe przyjmuję Riluzol, to tabletki ,które jako jedyne w Polsce wydłużają życie o trzy miesiące i są w 100% refundowane. Dodatkowo na własną rękę przyjmowałem Masivet, lek, którego zadaniem była ochrona neuronów ruchowych, które nie uległy jeszcze zniszczeniu. Koszt tego leku to 1700zł. Od miesiąca zażywam kolejny nowy lek Ammonaps. Wraz z suplementami chroniącymi wątrobę Tudca kosztuje 5500zł. Lek wystarcza na 40dni. Zadaniem tego leku jest zmniejszanie stresu oksydacyjnego, który być może jest przyczyną mojej choroby.

Koszty związane z moją chorobą są olbrzymie, dlatego w miarę Waszych możliwości proszę Was o pomoc i wsparcie.

Możecie mnie również wspomóc w walce z chorobą przekazując swój 1% podatku FUNDACJI SEDEKA , nr KRS 0000338389 podając cel szczegółowy 11205 KAMZELSKI MICHAŁ. Proszę o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”. - link

Pomoc strazakowi OSP Kaki Mroczki 3