Potrzebna pomoc dla Sławka, chorego na białaczkę strażaka ze Stargardu !

pomoc strazakowi 1U strażaka z Kunowa wykryto białaczkę szpikową w ostrej postaci. Diagnoza spadła jak grom na rodzinę i bliskich 26- letniego Sławka. Nic bowiem nie wskazywało wcześniej na rozwój nowotworu krwi w jego organizmie.

pomoc strazakowi 2Od razu też koledzy Sławka z Komendy Powiatowej PSP pospieszyli z pomocą i wsparciem, organizując akcje poboru krwi oraz szpiku. Włączyła się do niej także Fundacja DKMS, rejestrująca potencjalnych dawców. W akcji na rzecz Sławomira Pogorzelskiego uczestniczy też Starosta Stargardzki, Iwona Wiśniewska odpowiadając na apel Fundacji.
Wsparcie ze strony Powiatu Stargardzkiego zyskają więc starania Fundacji DKMS oraz osób zaangażowanych w organizowanie przedsięwzięć, których cel jest jeden- pomoc Choremu, który prowadzi najważniejszą walkę swego życia. Skorzystają także inne osoby, które potrzebują szpiku i komórek macierzystych. Przypomniał o tym sam Sławek, apelując o udział we wszystkich akcjach Fundacji.

Powiat Stargardzki będzie również współorganizatorem Dnia Dawcy Szpiku, wspierając w ten sposób działania Fundacji DKMS. Chodzi o pozyskanie jak największej liczby osób, które zdecydują się na przekazanie swoich komórek macierzystych do bazy dawców.

O wszystkich przedsięwzięciach organizowanych wspólnie przez Fundację i Starostwo, będziemy informować na bieżąco, zachęcając do rejestrowania się w bazie dawców szpiku.

Więcej informacji można zasięgnąć także na stronie www.dkms.pl .

Osoby chętne do rejestracji powinny mieć przy sobie dokument tożsamości z numerem PESEL. Zachęcamy do przekazania w darze tego, co najcenniejsze i ma moc ocalenia życia.