OGŁOSZENIA

Straacki festyn OSP Chorzele

SpoKREWnieni sub

Strzelanie zawody charytatywne

 Film: Damian Lusa


Strażak ochotnik potrzebuje pomocy!

Pomoc strazakowi OSP Kaki Mroczki KP PSP P szMichał Kamzelski ma 37 lat, wieloletni strażak z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kakach Mroczkach.
Jako strażak ochotnik pomagał tym, którzy potrzebowali pomocy, teraz to on potrzebuje pomocy w walce z ciężką chorobą.

Porozumienie MSWiA i związków zawodowych funkcjonariuszy

porozumienie 1W czwartek (8 listopada br.) minister Joachim Brudziński i przedstawiciele strony społecznej podpisali porozumienie kończące akcję protestacyjną. W ramach wypracowanej umowy od 1 stycznia 2019 r. funkcjonariusze służb podległych MSWiA otrzymają podwyżkę w kwocie 655 zł brutto.

Kolejna podwyżka w kwocie 500 zł brutto nastąpi od 1 stycznia 2020 r. MSWiA zobowiązało się do rezygnacji z wymogu ukończonych 55 lat przy przechodzeniu na emeryturę. Funkcjonariusze będą też mieli prawo do pełnopłatnych nadgodzin.

niepodlegla do hymnu

List Ministra Joachima Brudziskiego do funkcjonariuszy

Potrzebna pomoc dla Sławka, chorego na białaczkę strażaka ze Stargardu !

pomoc strazakowi 1U strażaka z Kunowa wykryto białaczkę szpikową w ostrej postaci. Diagnoza spadła jak grom na rodzinę i bliskich 26- letniego Sławka. Nic bowiem nie wskazywało wcześniej na rozwój nowotworu krwi w jego organizmie.


XII Ogólnopolska Piesza Pielgrzymka Strażaków na Jasną Górę i ich Rodzin

logo pielgrzymkaTradycją jest już, że każdego roku, w sierpniu, strażacy Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczych Straży Pożarnych wraz ze swoimi rodzinami podążają pielgrzymim szlakiem na Jasną Górę by zaczerpnąć siły, mądrości, nadziei ale przede wszystkim miłości do Boga, Ojczyzny i człowieka.


dzie straaka 2018